Slovní fotbal

Popis stránky *
• Slovní fotbal - slovní kopaná nejlepší hra
• slovní fotbal nejhranější hry hry.okhelp.cz.
Posunout na obsah

Koronavirus (COVID-19) - info - odkazy - mapy - statistiky
Popis

Cílem hry je vytvořit z 11 písmen co nejvíce podstatných jmen a prostřednictvím nich dosáhnout v 6 kolech více gólů než soupeř. Pokud je po 6 kolech stav nerozhodný, tak o vítězi rozhoduje zlatý gól (kdo dá první gól, vyhrává).

Ovládání

Slova se tvoří klikáním myší na jednotlivá písmena v zásobníku. Kliknutím na písmeno ve tvořeném slově se písmeno vrátí zpět do zásobníku. Kliknutím na tlačítko "Odeslat" (vpravo od vytvořeného slova) se slovo potvrdí - přesune do seznamu vytvořených slov vlevo nahoře. Kliknutím na tlačítko "Smazat" se celé slovo zruší a písmena se vrátí do zásobníku písmen.

Bodování Oba hráči hrají současně. Každý z hráčů má 90 vteřin na vytvoření co největšího počtu podstatných jmen (v 1.pádu jednotného i množného čísla) z 11 písmen v zásobníku (písmena může v dalších slovech použít opakovaně). České CH je podobně jako ve hře Scrabble vyhodnocováno jako 2 písmena. Podstatná jména, která nejsou ve slovníku, zešednou a posunou se v seznamu zadaných slov dolů (tím jsou vyřazena). Po dokončení kola dojde k porovnání seznamů slov obou hráčů a ze seznamu jsou vyřazena i slova, která vytvořili shodně oba hráči. To znamená, že v seznamu nakonec zůstanou pouze platná slova ze slovníku vytvořená pouze jedním hráčem. Tato slova se poté vykreslí do trajektorie o 20 pozicích (písmenech) na fotbalové hřiště. Dosažení 21. pozice znamená gól. Pokud přesáhnou oba hráči v jednom kole brankovou čáru současně, tak o brance rozhodne větší počet pozic za brankovou čarou. Dalším důležitým momentem vyhodnocení herního kola je udělení žlutých a červených karet. Žlutou kartu dostane hráč, jehož nejdelší platné slovo je kratší než soupeřovo. Červenou kartu dostane hráč v případě, že soupeř využije všechna písmena ze svého zásobníku. Červená karta znamená v dalším kole o jedno písmeno v zásobníku méně. Symbolika je zřejmá: písmena v zásobníku symbolizují hráče a složená podstatná jména přihrávky. Některé přihrávky jsou chybné, některé zablokuje soupeř a ty úspěšné znamenají posun k soupeřově brance a nakonec i gól.


Slovní fotbal byl přemístěn na Duelovky

SLOVNÍ FOTBAL hra na zahradu, bez počítače
SLOVNÍ FOTBAL můžete hrát i bez počítače kdekoliv.
Začínající hráč, vysloví nějaké podstatné jméno, třeba HŘIB. Z posledních dvou písmen nechť je jedno samohláska (a e i o u atd.) pro lepší tvorbu nových slov.
Smyslem hry je co nejrychleji odpovědět slovem, které začíná dvěma posledními písmeny řečeného slova, v našem případě např. HŘIB-> IB-> IBIS.
Kdo vysloví slovo první, získává bod.
Další slovo bude třeba IBIS-> IS-> ISTAMBUL, další UL....ULICE atd. Slovní přihrávky se mají dít co nejrychleji.
Slova se nemohou opakovat a platí pouze ta, která mají skutečně smysl.
Čeština - slovní hra
Důležité je, aby jeden účastník byl dobrý češtinář a posuzoval odpovědi.
Hraje se na druhy slov, nebo určování druhu vět v souvětí - dle znalostí hráčů.
Další slovní hry najdete na tomto odkaze facebook share button

Pranostiky - počasí


KONEC MOJE IP VYPISY


11 Share
Share
Tweet